ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

Категорија: Ученички кутак Објављено понедељак, 26 септембар 2016 Аутор Актив наставника страних језика

На иницијативу Савета Европе у Стразбуру Европски дан језика обележава се сваког 26. септембра почев од 2001. године.

Европски дан језика је установљен са циљем да се промовише учење језика и да се укаже на богату језичку и културолошку различитост Европе коју треба неговати и очувати.

Овај дан се обележава широм Европе бројним манифестацијама. Традиционално, ученици наше школе учествују у прослави. Тим поводом у просторијама медијатеке је уприличен квиз за ученике. Такмичарски тимови су били сачињени од ученика и једног наставника помоћника. Поред забаве и развијања такмичарског духа циљ квиза био је и да ученици науче нешто ново и обогате своје знање. За победничку екипу обезбеђени су пригодни поклони као и послужење за све присутне.

Честитамо победничкој екипи и захваљујемо свим колегама и ученицима који су својим учешћем допринели да Европски дан језика буде прослављен у нашој школи

Погледај галерију>>>

Актив наставника страних језика