ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

Категорија: Обавештења Објављено уторак, 11 октобар 2016 Аутор Јелена Грујић

Галерија слика

,, Чуј ме одрасли свете, нећу да будем играчка, хоћу да будем дете“.

Током Дечје недеље ученици наше школе реализовали су бројне активности.

• Прваци су вредно припремали програм за прву школску приредбу, коју су извели за своје родитеље, старије другаре и све присутне. Приредбу су извели ученици матичне школе и прваци свих издвојених одељења. Поред тога, они су и осликали школско двориште кредама у боји;
  • Ђаци другаци су се такође бавили разноврсним активностима – спортским, креативним радионицама, игром,песмом, глумом.
  • Ученици трећег разреда су организовали спортски дан где су се такмичили у брзини, спретности и бројним вештинама; такође, правили су разне фигуре од јесењих плодова и учествовали на радионицама које је организовало Друштво учитеља.
  • Најстарији ученици, ђаци четвртаци, су ове године посетили своје другове у издвојеним одељењима. Ученици IV1 су са својом учитељицом Слађаном Делић посетили издвојено одељење у Крћевцу, IV2 је са учитељицом Весном Стевановић у госте ишло у Липовац, а ученици IV3 су са својом учитељицом Јасном Вуковић обишли другаре у Овсишту. Ову прилику су искористили да размене мишљења, да се боље упознају, друже и покажу једни другима неке нове начине учења, цртања, играња и сл. Ученици IV3 су учествовали у радионицама Друштва учитеља и радионици „Рециклирај“ коју је за нас приредио трочлани тим из ЈКСП.
  • Ученици свих разреда су присуствовали позоришној представи коју је на отвореном извео студио Петар Пан из Крагујевца. Деца су уживала у извођењу младих глумаца и активно учествовала у представи.
  • Сви ученици IV разреда су присуствовали извођењу сцене „Форум театра“ коју су организовали ученици 6. Разреда са својим наставницима.
  • Ученици од 5. до 8. разреда су са својим наставницима припремили музичко вече и представу. Публика је уживала у звуцима хармонике и песмама које су изводили њихови другари. Ученици 8. разреда извели су скеч кроз који су приказали свакодневне проблеме данашње породице, при чему су истакли и подсетили публику да су слога, љубав и разумевање стубови сваке породице.