Међународно такмичење

Категорија: Такмичењe Објављено недеља, 22 мај 2016

III НАГРАДА НА МЕЂУНАРОДНОМ КЊИЖЕВНОМ КОНКУРСУ

ШАНТИЋЕВО ПЕРО

На X КЊИЖЕВНИ КОНКУРС Шантићево перо 2016. пристигло је укупно (укључујући и поетске и прозне збирке) 730 радова из 47 основних и средњих школа и гимназија са територије Републике Србије, Републике Српске, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Хрватске, Македоније. Ученици су писали на теме Напиши ми писмо и На обичне речи више немам право (Бранко Миљковић). У фокусу темеза основце су аутентични дечји ставови према вршњацима или одраслима (родитељима, рођацима, пријатељима, наставницима, угленим личностима, личностима из јавног живота). Писмо је могло бити упућено и самом песнику који је задао тему (Перо Зубац). У фокусу је дете – мислећи мали човек који стоји пред одраслима, људима и нељудима, са великом запитаношћу, у ишчекивању одговора. Љубав, самоћа, (не)правда, радости и тегобе одрастања неке су од тема које се могу подвести под ширу темуНапиши ми писмо.

Ученица Наталија Симић освојила је 3. награду за песму

,, Писмо човеку“.

Честитамо ученици на изузетном резултату!