Први на светском такмичењу

Категорија: Такмичењe Објављено недеља, 05 јун 2016

ПРВИ НА СВЕТСКОМ ТАКМИЧЕЊУ!

Светска олимпијада игре и уметности одржана је Москви у периоду од 29. априла до 12. маја 2016. године. На Олимпијади је учествовало преко 27000 такмичара из 35 земаља. Такмичари су показивали своје таленте у 25 категорија (игра, плес, извођење на инструментима..).

Ученик наше школе Александар Ранковић (5. разред), уз свестрану помоћ свог учитеља, виртоуза на хармоници господина Горана Јекнића, који га подучава у извођењу народне музике и варијете светске музике на хармоници, и уз чију је пратњу путовао у Русију, такмичио се у категорији Хармоника (национална музика) са такмичарима старости до 12 година.

Александар је освојио престижну награду Гранд При као најбољи такмичар са освојених 100 бодова!

Александар је освајао бројне награде и признања. Два пута је освојио прво место на Међународном фестивалу Прва хармоника Србије у Аранђеловцу (2014. и 2015. година). На Међународном фестивалу Прва хармоника Сокобања 2015. године, такође је освојио прво место!

Александре, честитамо! Желимо ти пуно успеха на предстојећим такмичењима!

Послушајте нашег Ацу у емисији Иде Миле (РТС):