Такмичење за најбољи стрип на шпанском језику

Категорија: Такмичењe Објављено недеља, 19 јун 2016 Аутор Александар Танасијевић

I НАГРАДА НА ПРВОМ НАЦИОНАЛНОМ ТАКМИЧЕЊУ ЗА НАЈБОЉИ СТРИП НА ШПАНСКОМ ЈЕЗИКУ

СЕРВАНТЕС ПРАВИ СТРИПОВЕ

Шпански културни центар Институт Сервантес организовао је конкурс за најбољи стрип на шпанском језику за ученике шпанског језика у основним школама у Србији. Будући да се током 2016. године низом манифестација широм света обележава 400. година од смрти шпанског писца Мигела де Сервантеса, тема конкурса је била Дон Кихот. Сваки ученик који је желео да узме учешћа у овом такмичењу могао је да пријави само један рад, који је требало да буде оригиналан, необјављен и ненаграђиван на другим конкурсима.

Ученица наше школе Марина Николић ( 7. разред ) показала је велико интересовање и изузетан таленат и освојила прво место на овом значајном такмичењу.

Честитамо ученици на изузетном резултату!

Свечана додела награда уприличена је 18. јуна 2016. године на платоу испред Института Сервантес у Београду у склопу свечаности поводом обележавања Дана шпанског језика EldíaEdíadelespañol. Најбољи радови, међу којима је и победнички рад наше Марине, биће изложени у галерији Института Сервантес.

Погледај гелерију