Инклузивно образовање

Категорија: Парламент Објављено среда, 21 јануар 2015 Аутор Јован Аксентијевић

Вршњачка мрежа подршке инклузивном образовању

Slika 1У Србији је формирана Вршњачка мрежа подршке инклузивном образовању, која има за циљ да осим наставног особља, уведе и ученике који би промовисали инклузију као нешто добро , као нешто ка чему треба тежити.

Између осталог,наша школа је укључена у тај пројекат  тако што су се ученици седмог и осмог  разреда пријављивали на конкурс који организује  Министарство просвете и UNICEF.
Из наше школе примљен је  ученик седмог  разреда, Аксентијевић Јован.
Тај пројекат се реализује тако што се мрежа коју чине 30 општина Србије састаје на свака 3-4 месеца,
и развија план о томе како да промовишу инклузивно образовање.
Slika 2Први и други  састанак били су у Београду и Новом Саду, почетком првог и почетком другог полугодишта. За нашу школу је битно то што смо добили администрацију над свим интернет групама које VMIO поседује.  Детаље о томе шта треба урадити можете пронаћи код психолога или директора школе, а уколико сте заинтересовани за инклузију, можете се јавити психологу  јер је у току формирање ученичког инклузивног тима, па можда и ви постанете део тима!
Ђачки ученички тим ће наша школа формирати у току фебруара.
Уколико сте заинтересовани да помогнете при реализацији акционог плана  можете се јавити психологу  или Аксентијевић Јовану.