Категорија: Приредбе Објављено среда, 27 јануар 2016 Аутор Јелена Грујић

Како је Савиндан прослављен у ОШ,,Карађорђе''

Путовање кроз Савину прошлост је путовање кроз нашу садашњост. Сава је наш путовођа и заштитник. Ходајући Савиним путем, ходамо кроз време.

Становници куће знања ОШ „Карађорђе“ ове године су обележили Савиндан путујући кроз време, обилазећи прошлост и боравећи у садашњости. Свој програм назвали су „Времеплов“. Програм је започео химном Светом Сави и сечењем колача. Домаћини славе породица Ракоњац, директорка школе Рајка Митровић, часни оци, Народни посланик Драган Јовановић и председник општине Драган Живановић су ломили колач уз пратњу црквеног хора. Настављен је музичко-сценским тачкама које су тематски везане за живот и рад Светог Саве. Свој шаренолики програм су пропратили презентацијом која говори о животу и делу Светог Саве. На крају програма наступала је фолклорна група КУД-а „Опленац“. Одазвао се велики број гостију на велико задовољство запослених у ОШ,,Карађорђе'' и ученика.

Након програма, као што то и приличи домаћинској кући, гости и ученици послужени су у свечаној сали.

Погледај галерију

Погледај презентацију