Дан школе

Категорија: Приредбе Објављено среда, 11 мај 2016

НАША ШКОЛА- НАШЕ ИЗВОРИШТЕ

ДАН ШКОЛЕ

Дана 9. маја 2016. године прослављен је Дан наше школе. Гости су уживали у приредби коју су припремили наставници са ученицима. Наши млади глумци славили су школу, знање, љубав и другарство. Показали су да је школа извориште вредности, а да су наши ученици чувари традиције, да су наша светлост и нада. Времепловом смо се вратили у прошлост и подсетили се знаменитих личности заслужних за школу и књигу, као и наших славних Шумадинаца. Славну прошлост, на коју смо поносни, повезали смо са садашњошћу и нашим младим песницима, који су писали о лепој Тополи. Читајући песме наших ученика, Милице Кукањац, Наталије Симић и Божице Вујасиновић, поручено је да ће са нашом децом будућност бити светла! Рођендан наше школе прослављен је и песмом хора. Наши славуји су песмом славили школу, љубав и другарство. Овом приликом директорка школе пожелела је добродошлицу присутним гостима (председнику Скупштине општине Драгану Живановићу, републичком посланику Драгану Јовановићу, директорима установа и организација, пријатељима школе, родитељима...).

Такође, директорка школе захвалила се нашим драгим пензионерима, који су оставили неизбрисив траг у школи. Председнице синдиката побринуле су се да буду уручени прикладни поклони нашим пензионерима, наставницима Радмили Јокић, Бранку Говедарици, Десимиру Поповићу и помоћном особљу Александри Миливојевић и Драгиши Арсенијевићу. Директорка школе поделила је захвалнице ученицима, који су се истакли посебним резултатима, освајали награде на међународним конкурсима и промовисали школоу радом и залагањем. Након програма, организован је свечани ручак.