Свети Сава - школска слава

Категорија: Приредбе Објављено уторак, 27 јануар 2015 Аутор Мирко Јевтић

Савиндан у ОШ ,,Карађорђе''

Picture 018У уторак, 27. јануара 2015. године, Основна школа ''Карађорђе'' из Тополе прославила је школску славу, Светог Саву. Наставници су се заједно са ученицима свесрдно потрудили да буду добри домаћини и достојни потомци првог српског просветитеља. Уз светосавску химну, духовне песме и српски народни фолклор, целом школом ширио се дух Светосавља.

Своју светосавску душу ученици и наставници Основне школе ,,Карађорђе'' сваке године покажу  обележавањем Савиндана. Програм је носио назив ,,Пут се за путником рађа'' и тиме је симболично истакнут значај и величина нашег светитеља. Програм је започео химном, после које је свештеник обавио сечење колача са породицом Павлићевић, домаћинима славе  и директорком Рајком Митровић. Након поздравне речи започео је сценско-музички програм који је представљао колаж музичких тачака и  занимљивих говорничких делова. Програм је завршен учешћем фолклора.Одазвао се велики број гостију. Прославу су увеличали представници општине, дома здравља, електродистрибуције, вртића, Црвеног крста, Удружења ,,Загрљај'', родитељи и ученици школе. Следећег Савиндана домаћин школске славе биће породица Ракоњац из Тополе. Више слика погледајте овде.