Категорија: Угледно-огледни часови Објављено уторак, 03 новембар 2015 Аутор Јелена Грујић

Женидба Милића Барјактара

(народна балада)

У среду, 28.10.2015. године одржан је угледни час из српског језика. Наставнице српског језика Верица Симић и Јелена Грујић су са ученицима одељења VIII1 и VIII2 одржале двочас у медијатеци.

У уводном делу часа ученици су слушали „Охридску легенду“ Јована Христића и погледали презентацију у movie maker-u. Најава наставне јединице и истицање циља часа уследило је након решавања укрштенице са књижевнотеоријским појмовима. На другом часу реализован је групни облик рада. Сви ученици су учествовали у раду, поштовали су правила понашања на часу, успешно процењивали тачност решења, повезивали градиво са знањем са претходних часова, износили своје мишљење и повезивали са свакодневним животом. С обзиром на то да је час одржан као двочас у два одељења истовремено, ученици су били изузетно мотивисани за рад. Владала је радна атмосфера, међусобно су сарађивали и радили сви у групи. При извештавању група ученици су се међусобно допуњавали, износили закључке и долазили до циља часа. Општи утисак ученика је да је спајање два одељења допринело развијању такмичарског духа као и динамичности часа.