Саветовање

Категорија: Усавршавање Објављено уторак, 15 март 2016 Аутор Јасна Вуковић

САВЕТОВАЊЕ

ВОЂЕЊЕ ЕВИДЕНЦИЈЕ У ОСНОВНОЈ ШКОЛИ, ДИЛЕМЕ И МОГУЋА РЕШЕЊА

У просторијама Основне школе“Живко Томић“у Доњој Шаторњи, 19.фебруара 2016.године са почетком у 18часова, одржано је саветовање на тему „Вођење евиденције у основној школи, дилеме и могућа решења“.

Саветовање је организовало Друштво учитеља Тополе у сарадњи са Савезом учитеља Србије.

Потреба за овим скупом је настала услед промене прописаних евиденција и јавних исправа за први циклус основног образовања и васпитања.

Саветовању је присуствовало 40 чланова Д.У.Т.-a.

Све присутне поздравила је Јелена Лазић, председница Друштва учитеља Тополе.Затим је уследило обраћање Горана Јоксимовић, представника МПНТР и руководиоца ШУ Крагујевац.Саветовању је присуствовала и Марија Обрадовић, директорка ОШ“Живко Томић“.

У даљем току саветовања на тему „Евиденција у основној школи,дилеме и могућа решења“ излагале су Наташа Николић Гајић, председница Савеза учитеља Републике Србије и Зорица Вукајловић, потпреседница СУРС-a.

Дискусија је била отворена и жива.Најчешће дилеме односиле су се на унос назива наставних јединица у Дневник рада и ознаке x да би се приказало напредовање ученика у одређеном временском периоду.

Овакав вид стручног усавршавања учитеља и наставника показао се као врло продуктиван и користан за све присутне.