Категорија: Занимљивости Објављено уторак, 03 новембар 2015 Аутор Јелена Грујић

Сајам књига

Наставници и ученици ОШ ,,Карађорђе“, 30.10.2015. године, посетили су Београдски сајам књига. Ученици који су освојили значајне резултате на литерарним конкурсима награђени су овим путовањем. На сајму су посетили различите штандове издавачких кућа, упознали се са писцима. Један од значајних пријатеља ОШ „Карађорђе“ је „Српска кућа“ из Пожаревца. Бата Голић, директор поменуте издавачке куће, угостио је наше ученике .

На штанду су биле изложене и збирке песама „Семафор живота“ Милице Кукањац и „Сто младих талената Шумадијског округа“ у којој се налазе и песме Божице Вујасиновић, Луке Лекића и Наталије Симић. Ученици су били у прилици да погледају презентације средњих школа, да купе занимљиве књиге по приступачним ценама. Утисак је да су деца била изузетно задовољна овом посетом.