Категорија: Завршни испит и упис Објављено среда, 22 април 2015 Аутор Школа

Пробни завршни испит

*  Ученици осмог разреда ће полагати пробни завршни испит који је организован у два дана. Тест из математике ће полагати 24.04.2015 .године, а тест из српског језика и комбиновани тест 25.04.2015. године у размаку од пола сата између два двосатна термина.

*  Пробни испит је прилика да се ученици упознају са редоследом корака, обавеза и правилима у вези са завршним испитом.

На пробном испиту ученици ће имати прилику да на непознатим задацима провере своје знање у одређеној области предмета.

*  Резултате пробног испита наставници ће користити у планирању активности за припрему ученика за завршни испит.

*  Резултати са пробног завршног испита се не претварају у оцене ученика и не служе за оцењивање ученика.